niedziela, 8 grudnia 2013

Małe tęsknoty

Bardzo często spędzam czas (według niektórych tracę...) na zaczytywaniu się w przeróżne blogi. Poruszają mnie wszystkie opowieści, o rodzinnych tradycjach, o tym jak bardzo rodzinne i pełne ciepła były zawsze święta wielu z was. Podziwiam zdjęcia, to że tak bardzo dokumentujecie każdą bardziej i mniej ważną chwilę. Tyle ciepła bije z wielu blogów i tak piękne życie opowiadają.
Ja nie za bardzo miałam z czego czerpać jeśli chodzi o korzenie rodzinne. W domu było dużo telewizora, mało ciepła i zupełnie nie pamiętam wspólnego celebrowania chwil. Jedyne co pamiętam to moje ogromne pragnienie, żeby stworzyć inną rodzinę, żeby żyć inaczej, pełniej, radośniej. Podglądałam różne rodziny bo nie do końca wiedziałam czego pragnę i za czym tęsknię, i prawdę mówiąc dopiero w blogowym świecie zobaczyłam to co rozgrzało moje serce, co było strzałem w dziesiątkę.Chciałam żyć inaczej, ale nie wiedziałam jak. Może ktoś stwierdzi, że to dziwne ale właśnie czytając blogi różnych kobiet, zaczęłam czerpać wzory i brać z nich przykład, dodatkowo uruchomiło się całe moje uśpione JA. Mam więcej pomysłów, bardziej ogarniam rzeczywistość, żyję bardziej świadomie. Jeszcze nie wszystko jest tak jak bym chciała, jeszcze dużo muszę się nauczyć i wiele swoich pomysłów wcielić w życie. To co się nieustannie dzieje to moje dojrzewanie do wielu decyzji i nieustannie rosnące pragnienie życia w pełni, z uśmiecham na twarzy, z dala od pustego i biernego życia.

Czuję, że moja księga życia dopiero teraz powoli zaczyna się zapełniać :)
4 komentarze:

 1. Aguś Ty też jesteś inspiracją. Pisz częściej bo chociaż czasem brak komentarzy to czytelnicy są. Mam na myśli na przykład siebie:)
  Pozdrawiam!
  Iza

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo pięknie, szczerze piszesz.. Cieszę się z poznania nowego, inspirującego bloga. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :):):) Bardzo mnie to cieszy i jeszcze bardziej zachęca do dzielenia się tym co mam w sobie na blogu :) Serdecznie pozdrawiam i regularnie podczytuję Twojego bloga bo bardzo lubię tam zaglądać :)

   Usuń