niedziela, 10 listopada 2013

Święta tuż tuż?

Nie da się ukryć, że ten tydzień w domu dobrze mi zrobił. przede wszystkim odpoczęłam, wyspałam się i nadrobiłam sporo domowych zaległości :) Od środy znów zacznie się gonitwa codzienności ale jakoś mnie nie przeraża i czuję się do niej przygotowana, choć jeszcze przede mną dwa cudowne dni w domu, no w sumie 1,5 bo we wtorek popołudnie będzie już pracujące... Ale w sumie nie o tym chciałam pisać ;)

Uległam dziś świątecznemu nastrojowi... w sumie nie do końca świątecznemu, choć myśli o świętach też dziś pojawiły się w mojej głowie.Lecz zatrzymałam się dłużej nad tematem Adwentu. Już za trzy tygodnie rozpocznie się ten wyjątkowy czas. Do tej pory wrzucona w wir pracy budziłam się tydzień przed świętami kupując prezenty na ostatnia chwilę i planując świąteczne menu na kolanie. Postanowiłam, że  w tym roku nie dam się i już teraz zacznę planować, szykować i kupować :)
Dlatego też zaczęłam dziś myśleć o adwentowych świecach i dekoracji domu oraz adwentowym kalendarzu. Przeszukałam internet i jestem pod wrażeniem pomysłów tych gotowych do kupienia  tych do samodzielnego zrobienia. Jeszcze nie wiem na co się zdecyduję ale pokażę Wam kilka zdjęć kalendarzy, które spodobały mi się najbardziej :)

Ten w Tchibo bardzo mi się podoba i mocno się nad nim zastanawiam http://www.tchibo.pl/kalendarz-adwentowy-p400022077.html, jest jeszcze jeden ale niestety już wykupiony bądź jeszcze nie było dostawy w każdym razie nie da się wkleić ani zdjęcia ani linka.

Znalazłam też kilka na allegro http://allegro.pl/kalendarz-adwentowy-rekawiczki-skandynawski-wzor-i3677339555.html, http://allegro.pl/kalendarz-adwentowy-wiaderka-nowy-i3680640890.html, taki słodki już gotowy http://allegro.pl/kalendarz-adwentowy-kinder-z-niemiec-slask-i3686041721.html. Te mi wpadły w oko ale przyznam szczerze że ceny zaporowe więc jeszcze zobaczę czy nie spróbujemy zrobić czegoś własnymi rękami :) Na przykład taki...

A jakie Wy macie pomysły? Kupujecie gotowe kalendarze czy robicie razem z dziećmi? :)

1 komentarz:

  1. Wiek przedszkolny jest idealny do pierwszych kakdndarzy adwentowych ... w tamtym roku było słodko dzięki jednej czekoladce dziennie ....
    Ale w tym roku stawiam na zadania i małe gadzeciki ....
    Ciągle jednak nie wybrałam w co schowam ...

    OdpowiedzUsuń